Kodėl verta rinktis HemaGel®?

Dėl savo unikalios struktūros ir efektyvumo HemaGel® yra išskirtinė Čekijos mokslų akademijos Makromolekulinės chemijos instituto mokslininkų sukurta medicinos priemonė.

HemaGel® yra unikalus

Šios medicinos priemonės unikalumą lemia patentuota, laisvuosius radikalus surišanti, hidrofilinio gelio struktūra.

Visiškai saugus

HemaGel® yra visiškai saugus. Jis nepatenka į organizmą.

Žaizdų gydymo metodas

HemaGel® ir žaizdų gijimo drėgnoje aplinkoje metodas suteikia visiškai naują požiūrį į paviršinių odos traumų gydymą.

Žaizdų gydymas vartojant laisvųjų radikalų surišimo technologiją

HemaGel® yra hidrofilinis gelis, sukurtas paviršiaus žaizdoms gydyti, ir yra vienintelis toks produktas, pagrįstas Čekijos mokslų akademijos Makromolekulinės chemijos instituto moksliniu patentu.

Šios gydymo priemonės unikalumą užtikrina patentuota hidrofilinio gelio struktūra su integruotu lais-vųjų radikalų rišikliu, kurio nėra jokiuose kituose hidrogeliniuose tvarsčiuose. Laisvieji deguonies radikalai dažnai susidaro esant įvairiems pažeidimams ir trukdo visam gijimo procesui. Bendras He-maGel poveikis ir drėgnas žaizdų gijimo metodas lemia visiškai naują požiūrį į žaizdų gydymą.

 • Reikšmingai pagreitina gijimo procesą
 • Sumažina skausmą
 • Užkerta kelią žaizdų išdžiūvimui
 • Neleidžia atsirasti randams

Užtepus HemaGel®, ant žaizdos paviršiaus iš karto susidaro elastingas sluoksnis. Jis suriša susidari-usius laisvuosius deguonies radikalus ir galiausiai visą žaizdos sekretą ar kraują. Taip pat šis sluok-snis neleidžia susidaryti šašui ir suteikia pakankamai drėgmės žaizdų gijimui. HemaGel® molekulinė struktūra išlieka nuolat aktyvi, bet jokie jo komponentai į organizmą nepra-siskverbia. Taigi HemaGel® yra visiškai saugus visiems pacientams, įskaitant nėščias moteris ir vaikus.

HemaGel® taip pat pelnė pripažinimą užsienyje. Tai yra vienas iš pirmųjų ne JAV sukurtų produktų, kuriam leista naudoti Amerikos vaikų medicinos asociacijos (APMA), vienijančios daugiau nei 16 000 gydytojų, besispecializuojančių pėdų gydymo ir priežiūros srityje, patvirtinimo ženklą.

Drėgnas žaizdų gydymas

Drėgnas žaizdų gydymo metodas šiuo metu yra labiausiai pageidaujamas gydymo būdas. Šio gydymo principas yra išlaikyti drėgną žaizdos aplinką. Tai skatina ląstelių dalijimąsi ir judėjimą žaizdoje, palaiko tinkamą pH ir iš esmės veikia visus gijimo etapus.

Valymosi fazėje jis skatina negyvų ląstelių atsidalinimą ir neleidžia inaktyvuoti imuninių ląstelių. Granuliacijos arba proliferacijos fazėje jis skatina ląstelių augimą ir dalijimąsi bei granuliacinio audinio susidarymą. Epitelizacijos fazėje jis skatina epitelio ląstelių dalijimąsi ir dauginimąsi.

Drėgnas žaizdų gydymo metodas jau buvo žinomas senovės šumerams ir egiptiečiams. Tiek graikai, tiek romėnai vartojo medų kaip pagrindinį gydomųjų balzamų komponentą, kuris, be kito poveikio, išlaikė drėgną žaizdos aplinką. Po daugelio metų šis metodas buvo pakeistas sausu, steriliu muilu, kuris pasižymėjo puikiomis absorbcinėmis savybėmis, tačiau smarkiai išdžiovindavo žaizdas. Septintajame dešimtmetyje pagaliau buvo įrodyta, kad drėgnoje aplinkoje gydomos žaizdos gijimo laikas yra iki 40 proc. trumpesnis nei gydant žaizdas sausu būdu. Nepaisant to, prireikė dar 30 metų, kol drėgno gijimo metodas buvo pradėtas taikyti medicinos praktikoje.

Drėgno žaizdų gijimo metodo privalumai:
 • Efektyvesnis, todėl trumpesnis gydymas
 • Rečiau keičiami tvarsčiai
 • Trumpesnis gijimo laikas ir hospitalizacija
 • Mažiau skausmingas
 • Mažesnė žaizdų atsinaujinimo rizika
 • Mažiau komplikacijų
 • Mažesnės išlaidos

Šio gydymo sėkmė tiesiogiai priklauso nuo to, ar pakankamai yra sudrėkinta žaizda. Jei žaizda išdžiūsta, ląstelės žūsta ir susidaro nauja nekrozė (negyvas audinys), dėl kurios žaizda gali gilėti. Todėl šiuolaikinės žaizdoms gydyti naudojamos medžiagos yra sukurtos taip, kad užtikrintų drėgną aplinką. Tokios medžiagos pavyzdys yra HemaGel – patentuotas hidrofilinis gelis, kuris sudaro sta-bilią aplinką ant žaizdos, išlaiko drėgmę, teigiamai veikia pH ir apsaugo pažeistą vietą nuo užteršimo.

Produktų asortimentas, skirtas pagerinti drėgnų žaizdų gijimą

IIa klasės medicinos priemonė

Unikalus hidrofilinio kopolimero žaizdų gelis ir žvakutės. IIa klasės medicinos priemonė.

Unikalus sprendimas

HemaGel produktai siūlo unikalų sprendimą paviršinių odos pažeidimų gydymui.

Sukūrė IOMCH

HemaGel® yra sukurtas Čekijos Mokslų Akademijos Makromolekulinės Chemijos Institute.

Patentuota struktūra

Patentuota struktūra, surišanti laisvuosius deguonies radikalus. Dėl kurios HemaGel® produktai turi tokį veikimo mechanizmą ir struktūrą.

Hidrofilinė metakrilato medžiaga

Tai hidrofilinė metakrilato medžiaga, sudaryta iš skersinio ryšio kopolimero 2-hidroksietilmetalkrilato, kurio sudėtyje yra polimerų ir steriškai ekranuotų amino grupių.

Labai efektyvus

Šioje patvirtintoje medicinos pagalbos priemonėje įdiegtas modernus ir labai efektyvus drėgnos žaizdų gijimo aplinkos principas kartu su originaliu patentuotu laisvųjų deguonies radikalų surišimo mechanizmu.

Kaip veikia HemaGel®s

Žaizdų gydymą sutrikdo laisvieji deguonies radikalai, kurie automatiškai susidaro traumos vietoje. Jie sustiprina žaizdos uždegimą ir trukdo visam gijimo procesui.

HemaGel® yra vienintelis hidrofilinis gelis, kurio struktūroje yra šių radikalų rišiklių. Tai iš esmės pagreitina žaizdų gydymą.

Užtepus HemaGel®, ant žaizdos paviršiaus susidaro elastingas sluoksnis. Tai iš žaizdos sugeria lais-vuosius deguonies radikalus, taip pat skysčius. Tuo pat metu šis sluoksnis neleidžia susidaryti šašui ir suteikia pakankamai drėgmės taikant vadinamąjį drėgną žaizdų gydymo metodą.

Unikali išskirtinės medicinos priemonės HemaGel® struktūra sukurta Čekijos mokslų akademijos Makromolekulinės chemijos instituto mokslininkų.

Paviršinių odos pažeidimų problema

Paviršiniai odos pažeidimai yra tokie, kurie dažniausiai užgyja per 6 savaites, taigi per gana trumpą laiką ir be didelių komplikacijų. Tai yra visos žaizdos, pradedant smulkiais įbrėžimais ir baigiant kūno dalių destrukcija. Jas dažniausiai sukelia traumos, kartais chirurginės procedūros.

Pūslės

Pūslės yra dažnas reiškinys – tereikia nusipirkti naują batų porą. Dėl nepranešiotų batų spaudimo pėdos patinsta, o tada tereikia nedidelio judesio, kurio metu oda nuplėšiama nuo dermos. Tuo metu tarpą tarp viršutinio odos sluoksnio ir dermos užpildo audinių skystis, kurio funkcija yra apsaugoti po juo esantį audinį. Tačiau jei pūslė prakiūra ir skystis išsiskiria, žaizda tampa neapsaugota, kyla užkrato pavojus, stabdomas žaizdos gijimo procesas. Dar dažnai klaidingai manoma, kad geriau palikti žaizdą atvirą ir leisti susidaryti šašui. Tačiau klinikiniai tyrimai parodė, kad daug efektyvesnis yra vadinamasis drėgnasis žaizdų gijimas. Naudojant HemaGel, pagamintą iš patentuotos medžiagos, kuri mažina skausmą ir pagreitina gijimą, pūslių gydymas yra paprastesnis, žaizdos sugyja greičiau.

Paviršiniai odos pažeidimai

Įvairūs sužalojimai, įbrėžimai ir įpjovimai yra vieni iš dažniausiai pasitaikančių nedidelių sužalojimų. Šiai grupei taip pat priklauso pūslės, lūpų opos, pirmojo laipsnio nudegimai, įtrūkę burnos kampeliai ir pan. Visi šie pažeidimai yra susiję su odos ar gleivinės vientisumo pažeidimu, dėl kurio pasikeičia anatominė struktūra ir funkcijos. Kadangi šie sužalojimai dažniausiai atsiranda ant rankų, kojų ir veido, taip pat svarbu sumažinti randų susidarymą.

HemaGel yra tiesiog ideali priemonė tokioms žaizdoms gydyti, susidaro elastingas sluoksnis, atskir-iantis žaizdą nuo išorinės aplinkos. Dėl savo sudėties HemaGel neprasiskverbia į kūną, bet veikia tik ant žaizdos paviršiaus. Todėl jį gali naudoti net nėščios ir žindančios moterys bei vaikai. HemaGel yra mėgstamas ne tik vaikų, nes, palyginti su įprastai naudojamomis gydomosiomis priemonėmis, tvarsčio keitimas nesukelia skausmo.

Lūpų pūslelinė tikrai nėra malonus reiškinys. Be to, tuo metu, kai pūslelės sprogsta, kyla viruso perdavimo pavojus, todėl labai svarbu yra skubiai pradėti gydyti. HemaGel yra unikali priemonė lūpų pūslelinei gydyti. Nors HemaGel nėra antivirusinis vaistas ir negali išgydyti šios infekcijos priežasties, jis smarkiai sumažina skausmą, pagreitina šių mažų žaizdų gijimą ir neleidžia susidaryti randams. Taigi pūslelės ir visi su jomis susiję nemalonūs simptomai išnyksta per labai trumpą laiką.

Ar galima nėščioms moterims HemaGel gydyti lūpų pūslelinę?
Taip, HemaGel gali būti tepamas ant lūpų opos net nėštumo metu, nes jis turi teigiamą poveikį gijimui, veikia tik ant žaizdos paviršiaus, neprasiskverbia į organizmą, todėl neturi jokio šalutinio poveikio motinai ar vaisiui.

Ar HemaGel galima naudoti esant burnos aftoms?
Taip, jis taip pat gali būti naudojamas esant burnos aftoms.

Ar HemaGel padeda gydyti dėl spuogų susidariusius randus?
Senesnių spuogų sukeltų randų HemaGel išgydyti negalima, nes priemonę reikia tepti ant šviežių žaizdų.

Ar tepant HemaGel ant spuogų būtinas tvarstis?
Tepant spuogus, nebūtina dėti tvarsčio. Tvarsčiai dedami tik ant tų kūno dalių, kur gelį galima netyčia nušluostyti.

Ar gydant spuogus HemaGel galima tepti ant makiažo?
HemaGel gydo tik išvalytus audinius, todėl prieš naudojant reikia nuvalyti makiažą.

Ar HemaGel veiksmingas esant ir švelnesnėms spuogų formoms, tokioms kaip maži pūlinukai ar nudraskyti spuogeliai?
Taip, HemaGel taip pat padeda ir esant lengvesnėms spuogų formoms.

Ar galima HemaGel tepti tiesiai ant burnos ertmės gleivinės?
Taip, HemaGel galima tepti ant burnos ertmės gleivinės.

Traumos, žaizdos ir randai

Traumos yra nemalonios sporto, sodininkystės ar kitos veiklos, o kartais tiesiog neatsargumo pasekmės. Nesvarbu, ar žaizda gydoma namuose, ar ją reikia operuoti, tolesnė priežiūra yra labai svarbi. HemaGel idealiai tinka šiam tikslui, padeda esant visų tipų žaizdoms, pagreitina gijimo procesą ir nelieka randų.

Chirurginės žaizdos ir kitos chirurginės intervencijos yra susijusios su uždegimu, kuris dažnai pasireiškia aplinkinių audinių patinimu ir skausmu. Pooperacinė priežiūra yra tokia pat svarbi, kaip ir pati operacija. HemaGel sėkmingai užtikrina vadinamąjį drėgnąjį gijimo procesą gydant įvairių tipų žaizdas ar odos pažeidimus, įskaitant chirurgines žaizdas, ir taip pagreitina būklės normalizavimąsi po operacijos. Kitas teigiamas aspektas yra labai sumažėjęs randų dydis arba net visiškas jų išnykimas.

Krisdamas prasiskėliau galvą, lūpas ir smakrą. Ar galiu naudoti HemaGel net ir susiūtoms žaizdoms gydyti, kol siūlai dar neišimti?
Taip, jūs galite tepti HemaGel net ant tokių žaizdų. Rekomenduojame nedelsiant pradėti naudoti He-maGel.

Ar HemaGel turi kokį nors poveikį keloidiniams randams?
Taip, HemaGel padeda sumažinti šiuos randus. Rekomenduojame produktą naudoti mažiausiai 14 dienų.

Ar galima HemaGel naudoti senesniems nei 15 dienų randams gydyti?
Rekomenduojame išbandyti. HemaGel geriausiai veikia šviežius randus, o poveikis jau susiforma-vusiems randams gali ir nebūti toks sėkmingas. Nepaisant to, rekomenduojame išbandyti HemaGel, nes net ir tokiais atvejais randas bent iš dalies sumažės, o odos pigmentacija normalizuosis.

Ar HemaGel galima tepti ant chirurginės žaizdos, ant kurios susidarė šašas? Ar būtina vis dėlto pašalinti šį šašą?
Galite tepti HemaGel ant šviežių chirurginių žaizdų, tačiau šašų šalinti nerekomenduojama. Tokiais atvejais HemaGel ant žaizdos tepkite gausiai. Vykstant drėgnam gijimui, šašai po dvylikos valandų turėtų iš dalies atsidalinti.

Ar galiu tepti HemaGel ant šviežios chirurginės žaizdos?
HemaGel gali būti tepamas ant chirurginės žaizdos / rando.

Žaizda po operacijos labai blogai gyja. Aplink žaizdą pūliai formuojasi jau tris dienas. Žaizdą reikia valyti vandenilio peroksidu. Ar šiuo atveju galėtų padėti HemaGel?
Taip, HemaGel turėtų padėti, jei tepsite ant žaizdos tris kartus per dieną.

Ar HemaGel taip pat gali būti naudojamas tracheostomijos paliktai angai gydyti?
Taip, HemaGel turėtų būti veiksmingas net ir tokiais atvejais.

Ar HemaGel galima vartoti ant užkrėstos žaizdos, kuri tuo pat metu gydoma antibiotikais?
Tokiais atvejais tikrai galima naudoti HemaGel. Vis dėlto būtina tęsti gydymą antibiotikais, nes He-maGel pagreitina gijimą, tačiau neturi antibakterinio poveikio.

Po gimdymo mano tarpvietė ir tarpvietės plyšimas buvo susiūti. Turiu dar vieną randą tarp išangės ir makšties. Ar galiu HemaGel naudoti žaizdoms gydyti net šioje srityje?
Taip, galite pradėti gydymą iš karto. HemaGel taip pat tinka jūsų aprašytiems pažeidimams gydyti. Gelis gali būti tepamas ir ant lytinių organų.

Ar galima HemaGel tepti ant randų akies voko srityje ir taip juos sumažinti?
Gelį galima tepti ir ant akies voko. Pakanka užtepti ploną gelio sluoksnį.

Ar galiu HemaGel tepti mažam vaikui ant chirurginio rando?
Taip, žinoma. HemaGel turi teigiamą gydomąjį poveikį, jis neprasiskverbia į organizmą ir veikia tik ant žaizdos paviršiaus. Todėl jis neturi jokio šalutinio poveikio.

Ar prieš kiekvieną kartą tepant HemaGel būtina nuvalyti seną gelio sluoksnį?
Rekomenduojame šį sluoksnį nuplauti, jei HemaGel buvo užteptas daugiau nei prieš dešimt valandų, ir tada tepti naują HemaGel sluoksnį.

Ar įmanoma visiškai pašalinti randus vartojant HemaGel?
Tokiais atvejais nereikėtų pervertinti HemaGel poveikio. Randas tikrai bus mažiau pastebimas, bet, deja, mes negalime jums pažadėti jokių stebuklų.

Nudegimai

Nudegimai yra labai sunkūs sužalojimai. Ypač dideliems nudegimams būdingas labai skausmingas, ilgalaikis ir sudėtingas gydymas. Nudegimai siejami su dideliu mirtingumu, dažnai pasitaiko liekamųjų reiškinių. Nudegimus gali sukelti ugnis, elektra, chemikalai, verdantys skysčiai ar UV spin-duliai.

HemaGel yra tinkama gydymo priemonė greitam nudegiminių žaizdų – pirmojo laipsnio nudegimo – gydymui. Tai pagreitina gijimo procesą, apsaugo nuo žaizdų išdžiūvimo ir neleidžia susiformuoti ran-dams. Esant mažesnio laipsnio nudegimams, žaizdai užgijus nelieka rando.

Ar HemaGel gali padėti net gydant senesnius nedidelius randus po nudegimų?
HemaGel geriausiai gydo šviežias ir senas žaizdas. Deja, jis nepadeda senų ir susiformavusių randų atveju.

  Kaip HemaGel yra naudojamas?
 • Irmiausia nuvalykite žaizdą nuo mechaninių priemaišų, tokių kaip dulkės ir anksčiau vartotų medžiagų likučiai, kurie vėliau gali dirginti ir pažeisti žaizdą.
 • Plonu gelio sluoksniu (apie 1 mm) padenkite visą žaizdos plotą, šiek tiek patepdami ir sveiką odą. Gelis prilips prie žaizdos pagrindo ir palaipsniui sugers iš žaizdos išsiskiriantį eksudatą.
 • Uždenkite žaizdą neabsorbuojančia medžiaga, kurios galima įsigyti vaistinėse, tada užfiksuokite žaizdą tvarsčiu arba marlės tamponu ir lipniu tvarsčiu. Užtepę gelio, nedidelius pažeidimus užkli-juokite minkštu lipniu tvarsčiu.
 • Prie žaizdos priklijuotas gelis išsipučia. Unikali gelio technologija neleidžia jam prilipti prie žaizdos, todėl jis lengvai ir neskausmingai pašalinamas švelniai nušluostant ar nuplaunant.
 • Jei reikia, tvarstį keiskite kas 12–48 valandas, priklausomai nuo žaizdos būklės ir dengiančių tvarsčių permirkimo, arba kaip nurodė gydantis gydytojas.

Frequently Asked Questions

HemaGel may be used for the treatment of superficial skin injuries such as abrasions, burns, cuts and minor injuries. The correct application of HemaGel or frequency of dressing changes may differ. For detailed information divided according to the type of wound see below:

Klinikiniai tyrimai

HemaGel® yra išbandyta ir patikrinta priemonė gydant paviršinius odos pažeidimus, radikaliai pagreitinanti jų gijimą.

Klinikinių tyrimų ir studijų rezultatai patvirtino, kad HemaGel® yra labai efektyvus hidrofilinis gelis, tinkantis įvairioms odos žaizdoms – įbrėžimams, įpjovimams, nubrozdinimams, šviežiems randams, nudegimams.

Klinikiniai tyrimai parodė, kad HemaGel®:
 • Veiksmingai gydo žaizdas, žymiai pagreitina gijimą.
 • Unikalios technologijos dėka gelis neprilimpa prie žaizdos ir gali būti neskausmingai nuvalomas.
 • Sukuria optimalų pH žaizdoje, taip padėdamas gijimo procesui.
 • Palaiko drėgną aplinką žaizdoje ir neleidžia jai išdžiūti.
 • Skatina žaizdos epitelizaciją, neleidžia susidaryti šašams, mažėja žaizdos plotas ir mažesnė tikimybė susiformuoti randams.
 • Žymiai sumažėja žaizdos skausmas.
 • Apsaugo žaizdą nuo išorinės aplinkos poveikio ir infekcijos rizikos.
 • Dėl sujungtų, didelių makromolekulių struktūros, gelio dalelės nepatenka į žaizdą, todėl nesukelia dirginimo.
 • Nepatenka į organizmą. Tinka vaikams, taip pat nėščioms ir žindančioms moterims, prieš tai pasikonsultavus su gydytoju.

Patentavimo istorija

Darbas ir tyrimai, paskatinę sukurti medicinos priemonę, šiandien tiekiamą komerciniu pavadinimu HemaGel, prasidėjo pirmoje XX a. dešimtojo dešimtmečio pusėje. Tuomet pradėti tyrimai nebūtų buvę įmanomi, be ankstesnių Čekijos mokslų akademijos Makromolekulinės chemijos instituto re-zultatų. Tam tikra prasme HemaGel atsirado po hidrofilinių polimerų, kurių pagrindą sudaro poli 2-hidroksietilmetakrilatas, sukūrimo. Profesoriaus Wichterle's ir jo komandos atradimas, kuris sep-tintajame dešimtmetyje leido sukurti minkštus kontaktinius lęšius, yra HemaGel struktūros pagrindas.

Dešimtojo dešimtmečio viduryje įvyko proveržis, kai inžinierius Jiří Labský, pasiūlė, kad į tam tikrus žmogaus organizmo gerai toleruojamus polimerus gali būti įterpiami steriškai apsaugoti aminai, va-dinamieji laisvųjų radikalų rišikliai. Laisvieji radikalai, susidarantys didžiuliais kiekiais kiekvieną kartą pažeidus audinį, reaguoja su šiais aminais (tiksliau – su jų oksidaciniais dariniais). Gauta reakcija neutralizuoja šiuos laisvuosius radikalus ir taip apsaugo nuo jų agresyvaus poveikio organizmui.

Vartojama polimerinė matrica turi keletą privalumų. Ją sudaro didelės makromolekulės, tarpusavyje sujungtos į tinklą. Tai neleidžia šioms molekulėms prasiskverbti pro odą į kūną, taip jos lieka žaizdos paviršiuje. Tai užtikrina ilgalaikį medžiagos veiklumą.

1997 m. šiam atradimui suteiktas Čekijos pa-tentas Tačiau kelias nuo laboratorijos bandymų iki tokios medicinos priemonės formos sukūrimo, kad būtų galima pradėti didelio masto gamybą, buvo labai sudėtingas. HemaGel® gamyba išlieka labai sudėtinga ir brangi. Komanda turėjo išspręsti daugybę klausimų, susijusių su sudėties optimizavimu, siekdama rasti pusiausvyrą tarp produkto efektyvumo ir kainos, kad būtų galima pradėti pramoninę gamybą.

Čekijos mokslų akademijos Makromolekulinės chemijos institutas turi patentą ir pagal sutartį yra įpareigotas suteikti VH Pharma medicinos priemonės (komerciškai žinomos kaip HemaGel) gamybos teises. TEAM 4 YOU Ltd. turi išimtines komercinio ir rinkodaros atstovavimo teises.

Nors hidrofilinis gelis HemaGel jau pateiktas į rinką, tyrimai ir plėtra toliau tęsiami. Ing. Zdeňka Sedlakova grupė dabar tiria tolesnio veiksmingumo didinimo galimybes ir taip pat bando alternatyvias taikymo formas.
Patento kūrėjai
Ing. Jiří Labský, CSc. chemijos mokslai, (* 1936 m.)
daugiau nei 100 publikacijų tarptautiniuose žurnaluose ir 55 patentų autorius. 2002 m. jis kartu su dr. Karelu Smetana, MD, buvo apdovanotas prestižiniu Čekijos apdovanojimu. Jo teorija, kaip į tam tikrus žmogaus organizmo gerai toleruojamus polimerus įterpti steriškai apsaugotus aminus, vadinamuosius laisvųjų radikalų rišiklius, buvo esminė HemaGel plėtrai. Jis taip pat atrado galimus šios teorijos įgyvendinimo būdus.

Ing. Jiří Vacík, CSc. (* 1938 m.)
dešimtajame dešimtmetyje buvo Čekijos mokslų akademijos Makromolekulinės chemijos instituto Medicinos ir techninės praktikos hidrogelių katedros vedėjas ir vadovavo komandai, dirbančiai kuriant HemaGel. Per daugiau nei 40 metų mokslinės veiklos institute jis paskelbė 58 straipsnius ir yra 47 patentų paraiškų autorius.

Pavel Hošek MD (* 1948)
yra bendrosios praktikos gydytojas. Tyrimo metu jis daugiausia dalyvavo praktiniuose gelio tyrimuose.

HemaGel® PROCTO žvakutės

HemaGel® PROCTO yra IIa klasės medicinos priemonė.

HemaGel® PROCTO siūlo unikalų sprendimą, kuris pagreitina ūminių ir lėtinių žaizdų bei išangės odos pažeidimų gijimą.

HemaGel® PROCTO žvakutės vartojamos kaip pagalbinis hemorojaus ir kitų tiesiosios žarnos ligų, tokių kaip skausmingi odos įtrūkimai ir išangės odos bei gleivinės plyšimas, gydymas. HemaGel® PROCTO sumažina skausmą, kurį sukelia išangės įplėšos, sumažina kraujavimą tuštinimosi metu ir pagreitina gijimą.

KAIP VARTOTI ŽVAKUTES:

 • Žvakutė turi būti įkišama užapvalintu galu į tiesiąją žarną, geriausia – pasituštinus ir išvalius išangės sritį.
 • Atskirkite vieną žvakutę nuo lizdinės plokštelės išilgai perforuoto krašto, tada praplėškite pakuotę, švelniai patraukdami jos dalį ir išimkite žvakutę.
 • Įdėkite žvakutę giliai į tiesiąją žarną, pirmiausia suapvalintą galą; tai geriausia padaryti šiek tiek pa-silenkus į priekį.
 • Jei nenurodyta kitaip, HemaGel® PROCTO žvakutės vartojamos vieną kartą per dieną, geriausia prieš miegą.

Dėl savo makromolekulinės struktūros HemaGel® PROCTO neprasiskverbia į organizmą. Prieš varto-dami vaistą vaikams, nėščioms ir žindančioms moterims, pasitarkite su gydytoju.

Tiesiosios žarnos ligos reikalauja ypatingos higienos ir reguliaraus tuštinimosi. Todėl gerkite reikiamą kiekį skysčių, valgykite mažai prieskonių ir daug ląstelienos turintį maistą.

Contact