Kāpēc izvēlēties HemaGel®?

Izcilais medicīniskais produkts HemaGel® savu unikālo struktūru un efektivitāti ieguvis, pateicoties zinātniekiem no Čehijas Zinātņu akadēmijas Makromolekulārās ķīmijas institūta.

HemaGel® ir unikāls

Šī medicīnas produkta unikalitāti nodrošina patentētā hidrofīlā kopolimēru gēla struktūra ar integrētām brīvos skābekļa radikāļus apkarojošām vielām.

Pavisam dross

HemaGel® ir pavisam dross, tas neiesūcas organismā.

Brūču dziedēšanas metode

Vispārīgā HemaGel® iedarbība un mitrā brūču dzīšanas metode paver ceļu pilnīgi jaunai pieejai brūču ārstēšanā

Brūču ārstēšana, izmantojot brīvo radikāļu piesaistīšanas tehnoloģiju.

HemaGel® ir hidrofīls gēls, kas izveidots, lai paātrinātubrūču ārstēšanu, un ir vienīgais šāds produkts, kas balstās uz Čehijas Zinātņu akadēmijas Makromolekulārās ķīmijas institūta izdotu zinātnisko patentu.

Šī medicīnas produkta unikalitāti nodrošina patentētā hidrofīlā kopolimēru gēla struktūra ar integrētām brīvos skābekļa radikāļus apkarojošām vielām, kuras nav atrodamas nevienā citā hidrogēla brūču ziedē. Brīvie skābekļa radikāļi lielā mērā ir sastopami visu veidu traumās, un tie kavē kopējo dzīšanas procesu. Vispārīgā HemaGel iedarbība un mitrā brūču dzīšanas metode paver ceļu pilnīgi jaunai pieejai brūču ārstēšanā.

 • Būtiski paātrināts dzīšanas process
 • Samazina sāpes
 • Novērš brūces izžūšanu
 • Novērš rētu veidošanos

HemaGel molekulārā struktūra ļauj tam nepārtraukti darboties, novēršot tā sastāvdaļu iesūkšanos organismā. Tādēļ HemaGel ir pilnīgi drošs visiem pacientiem, ieskaitot māmiņas un bērnus. HemaGel ir saņēmis apstiprinājumu arī ārzemēs. Kā vienam no pirmajiem ne-Amerikas izcelsmes produktiem tam var izmantot Amerikas Podiatrijas medicīnas asociācijas (APMA), kas ASV apvieno vairāk nekā 16 000 ārstu, kuri specializējas pareizā pēdu ārstēšanā un kopšanā, apstiprinājuma zīmogu.

Mitrā brūču ārstēšana

Mitrā brūču ārstēšanas metode pašlaik ir vispiemērotākā pieeja brūču ārstēšanā. Šīs ārstēšanas princips paredz saglabāt mitru vidi brūcē. Tas veicina šūnu dalīšanos un kustību brūcē, saglabā pareizo pH skartajā vietā un būtiski ietekmē visas dzīšanas fāzes.

Attīrīšanas fāzē tas veicina attīrīšanas procesus, atvieglo ķirurģisku ārstēšanu, nenodarot kaitējumu šūnām, un novērš imūnsistēmas aktivizāciju. Granulācijas jeb proliferācijas fāzē tas veicina šūnu augšanu un dalīšanos un granulācijas audu veidošanos. Epitēlizācijas fāzē tas veicina epitēlija šūnu dalīšanos un proliferāciju.

Mitrā brūču ārstēšanas metode bija zināma jau senajiem šumeriem un ēģiptiešiem. Gan grieķi, gan romieši izmantoja medu kā dziedinošo balzamu galveno sastāvdaļu, kas, neskaitot citu iedarbību, saglabāja mitru vidi brūcē. Daudzus gadus vēlāk šī metode tika aizstāta ar sausu, sterilu pulveri, kuram piemita lieliskas absorbcijas īpašības, bet kas izraisīja smagu brūču izžūšanu. Sešdesmitajos gados beidzot tika pierādīts, ka mitrā vidē apstrādātām brūcēm ir līdz 40% īsāks sadzīšanas periods salīdzinājumā ar sausiem pārsējiem. Neskatoties uz to, pagāja vēl 30 gadi, līdz mitrās dzīšanaas metode tika ieviesta plašākā medicīnas praksē.

Mitrās brūču dziedināšanas metodes priekšrocības:
 • Efektīvāka un līdz ar to mazāk laikietilpīga ārstēšana
 • Retāk jāmaina pārsēji
 • Īsāks dzīšanas un hospitalizācijas laiks
 • Mazākas sāpes
 • Samazināts recidīva risks
 • Mazāk komplikāciju
 • Mazākas izmaksas

Šīs ārstēšanas metodes panākumi ir tieši atkarīgi no pietiekamas brūces mitrināšanas. Ja brūce izžūst, šūnas mirst un veidojas jauna nekroze (mirušie audi), kas var izraisīt brūces padziļināšanos. Tāpēc mūsdienu materiāli, ko izmanto brūču ārstēšanai, ir pielāgoti tā, lai tie pienācīgi uzturētu mitru vidi. Šāda materiāla piemērs ir HemaGel - patentēts hidrofīls gēls, kas veido stabilu vidi virs brūces, saglabā mitrumu, pozitīvi ietekmē pH un aizsargā skarto vietu no piesārņojuma.

Produktu klāsts mitru brūču dzīšanas uzlabošanai

Medicīniskās ierīces, klase IIa

Unikāls hidrofīls kopolimēru gels brūču apstrādei un supozitoriji. Medicīniskās ierīces, klase IIa.

Unikāls risinājums

HemaGel® produkti piedāvā unikālu risinājumu virspusēju ādas bojājumu ārstēšanai.

Izstrādāts ČZMĶI

HemaGel® ir izstrādāts Čehijas Zinātņu akadēmijas Makromolekulārās ķīmijas institūtā.

Patentēta struktūra

Patentētā struktūra ar integrētām brīvo skābekļa radikāļu savācējvielām. Tikai HemaGel® produktiem ir šī struktūra un darbības mehānisms.

Hidrofīlās metakrilāta substances

Hidrofīlās metakrilātu substances ir balstītas šķērssaistītos kopolimēru 2-hidroksietilmetakrilātos, kas satur polimēru saistītus un stēriski ekranētus amīnus.

Augsta efektivitāte

Šajā apstiprinātajā medicīniskajā palīglīdzeklī tiek izmantots mūsdienīgs un ļoti efektīvs mitru brūču dzīšanas princips apvienojumā ar oriģinālo patentēto brīvo skābekļa radikāļu attīrīšanas mehānismu.

Kā darbojas HemaGel®

Brūču ārstēšanu traucē brīvie skābekļa radikāļi, kas automātiski veidojas ievainojuma vietā. Tie pastiprina iekaisumu brūcē un kavē visu dzīšanas procesu.

HemaGel® ir vienīgais hidrofīlais gēls ar integrētām šo radikāļu savācējvielām. Tas būtiski paātrina brūču ārstēšanu.

Pēc HemaGel® uzklāšanas uz brūces virsmas veidojas elastīgs slānis. Tas absorbē brīvos skābekļa radikāļus un izdalījumus vai šķidrumus no brūces. Tajā pašā laikā šis slānis novērš kreveļu veidošanos un nodrošina pietiekamu mitruma daudzumu tā sauktajai “mitrajai” brūču ārstēšanai.

Izcilais medicīniskais produkts HemaGel® savu unikālo struktūru un efektivitāti ieguvis, pateicoties zinātniekiem no Čehijas Zinātņu akadēmijas Makromolekulārās ķīmijas institūta.

Virspusējas ādas brūces

Virspusējās ādas brūces ir tās, kuras sadzīst 6 nedēļu laikā, tātad sadzīst relatīvi īsā laikā bez būtiskām problēmām. Tās ir visu veidu brūces, sākot no maziem nobrāzumiem līdz pat ķermeņu daļu zaudējumiem. Tās visbiežāk ir trauma rezultāti vai ķirurģiskas iejaukšanās sekas.

Tulznas

Tulznu veidošanās nav neparasta parādība – viss, kas nepieciešams, ir jauns apavu pāris. Jaunu apavu radītais spiediens izraisa pēdu tūsku, un tad pietiek ar nelielu kustību, kuras laikā āda tiek atrauta no dermas kārtas. Tajā brīdī starp augšējo ādas kārtu un dermas kārtu uzkrājas audu šķidrums, kura funkcija ir aizsargāt zem tā esošos audus. Tomēr, ja tulzna tiek bojāta un šķidrums izplūst, brūce vairs netiek aizsargāta, un pastāv infekcijas un jaunās ādas bojājumu risks. Šajā brīdī daudzi cilvēki kļūdīgi domā, ka spēs panākt labākus dzīšanas rezultātus, ja ļaus gaisam piekļūt brūcei un veidoties krevelei. Klīniskie pētījumi liecina, ka efektīvāka ārstēšanas metode ir tā saucamā “mitrā” brūču dziedēšana. Izmantojot HemaGel, kas nesausina brūci, un, pateicoties tā patentētajam sastāvam, kas samazina sāpīgumu un paātrina dzīšanu, tulznu ārstēšana ir vienkāršāka un ātrāka.

Virspusējas ādas traumas

Dažādas skrambas, nobrāzumi un iegriezumi ir vieni no biežākajiem vieglajiem ievainojumiem. Šī grupa ietver sevī arī čūlas, aukstumpumpas, 1. pakāpes apdegumus, mutes kaktiņu plaisāšanu utt. Tie visi ir saistīti ar ādas vai gļotādas bojājumiem, kas izraisa anatomisko struktūru un funkciju izmaiņas. Tā kā šīs traumas visbiežāk rodas uz rokām, pēdām un sejas, ir svarīgi arī samazināt rētu veidošanos.

HemaGel ir ideāls līdzeklis šādu brūču ārstēšanai, jo tas veido elastīgu kārtiņu uz to virsmas, nodalot brūci no apkārtējās vides. Pateicoties savam sastāvam, HemaGel neiesūcas organismā, bet iedarbojas tikai uz brūces virsmas. Tādēļ to var lietot arī grūtnieces, sievietes, kas baro ar krūti, un bērni. HemaGel patīk ne tikai bērniem, jo, salīdzinot ar bieži izmantotajiem medicīnas produktiem, tas neļauj pārsējam pielipt pie brūces, tādējādi pārsēja nomaiņa ir nesāpīga.

Aukstumpumpas noteikti nav nekas patīkams. Brīdī, kad čūlas sāk plīst, pastāv vīrusa pārneses risks, tādēļ ātra ārstēšana ir labākais risinājums. HemaGel ir unikāls līdzeklis, kas ļauj likvidēt aukstumpumpas. Lai gan tam nepiemīt pretvīrusa iedarbība un tas nespēj novērst šīs infekcijas cēloni, HemaGel būtiski samazina sāpes, paātrina šo nelielo brūču ārstēšanu un novērš kreveļu un rētu veidošanos. Aukstumpumpas un ar tām saistītie nepatīkamie simptomi pazūd ātrā laikā.

Vai grūtnieces var lietot HemaGel uz aukstumpumpām?
Jā, HemaGel var droši uzklāt uz aukstumpumpām pat grūtniecības laikā, jo tam ir pozitīva ietekme, tas iedarbojas tikai uz brūces virsmas, neiesūcas organismā, tādēļ nerada nekādas blaknes mātei vai bērnam.

Vai HemaGel var lietot aftas ārstēšanai mutē?
Jā, to var lietot aftas ārstēšanai mutē.

Vai HemaGel palīdz aknes izraisītu rētu ārstēšanai?
Vecākas rētas, ko izraisījusi akne, nevar izārstēt ar HemaGel, jo to ir paredzēts lietot svaigām brūcēm.

Vai, lietojot HemaGel aknes ārstēšanai, ir jāuzklāj pārsējs?
Aknes ārstēšanai pārsējs nav jālieto. Pārsējus var lietot tikai uz tām ķermeņa daļām, kur gēlu var nejauši noslaucīt.

Vai, ārstējot akni, drīkst uzklāt HemaGel virs dekoratīvās kosmētikas?
HemaGel ārstnieciski iedarbojas tikai uz attīrītiem audiem, tādēļ nav piemērots lietošanai virs dekoratīvās kosmētikas.

Vai HemaGel ir iedarbīgs arī uz vieglākas formas akni, piemēram, nelielām pumpām vai sakasītām pūtītēm?
Jā, HemaGel palīdz arī vieglākas formas aknes ārstēšanai.

Vai drīkst uzklāt HemaGel tieši mutes dobuma gļotādai?
Jā, HemaGel drīkst uzklāt mutes dobuma gļotādai.

Traumas, ķirurģiskās brūces un rētas

Traumas ir nepatīkamas sporta, dārzkopības, hobija, mūsu bezrūpības un reizēm vienkāršas neveiksmes sekas. Neatkarīgi no tā, vai brūce tiek ārstēta mājās vai tai nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, turpmākā kopšana ir ļoti svarīga. HemaGel ir ideāli piemērots šim nolūkam, jo palīdz ārstēt visa veida brūces, paātrinot dzīšanas procesu un uzlabojot brūces estētisko izskatu.

Ķirurģiskās brūces un citas ķirurģiskās iejaukšanās organismā ir saistītas ar iekaisumu, kas bieži vien izpaužas kā tūska brūces vietā un sāpes. Kopšana pēc ķirurģiskām manipulācijām ir tikpat svarīga, kā pati operācija. HemaGel ir veiksmīgi izmantojams tā saucamajā “mitrā” tipa dzīšanas procesā, ārstējot dažāda veida brūces vai ādas bojājumus, tai skaitā ķirurģiskas brūces, un tādējādi paātrina vispārējo pēcoperācijas reģenerāciju. Vēl viens pozitīvs aspekts ir būtiska rētu izmēra samazināšanās vai to eventuāla pilnīga izlīdzināšanās.

Es kritiena laikā pārsitu galvu, lūpu un zodu. Vai varu lietot HemaGel uz šūtām brūcēm, ja vēl nav izņemtas šuves?
Jā, HemaGel var lietot pat šādām brūcēm. Mēs iesakām sākt nekavējoties lietot HemaGel.

Vai HemaGel jebkādā veidā ietekmē keloīda rētas?
Jā, HemaGel spēj nogludināt šīs rētas. Mēs iesakām lietot produktu vismaz 14 dienas.

Vai var lietot HemaGel uz noslēgtām rētām, kas vecākas par 15 dienām?
Mēs iesakām jums izmēģināt šo variantu. HemaGel vislabāk iedarbojas uz svaigām rētām, bet uz sadzijušām rētām efekts varētu nebūt tik veiksmīgs. Tomēr ieteicams izmēģināt HemaGel, jo pat šādos gadījumos rētu varētu daļēji nogludināt, un āda varētu atgūt savu dabisko pigmentāciju.

Vai HemaGel var izmantot uz svaigām ķirurģiskajām brūcēm, kamēr veidojas krevele? Vai ir nepieciešams noņemt šo kreveli?
Jūs droši varat uzklāt HemaGel uz svaigām ķirurģiskajām brūcēm. Tomēr mēs neiesakām kreveļu noņemšanu. Šādos gadījumos bagātīgi lietojiet HemaHel uz brūces. Tā kā tiek izmantota mitrā dziedēšana, krevelēm būtu daļēji jānolobās pēc divpadsmit stundām.

Vai varu lietot HemaGel uz svaigas ķirurģiskās brūces?
HemaGel var lietot uz ķirurģiskas brūces/rētas.

Mana ķirurģiskā brūce pēc operācijas ļoti slikti dzīst. Ap brūci jau trīs dienas veidojas strutas, un tās ir jātīra, izmantojot ūdeņraža pārskābi. Vai HemaGel varētu līdzēt?
Jā, HemaGel vajadzētu palīdzēt, ja uzklāsiet to uz brūces trīs reizes dienā.

Vai HemaGel var lietot, lai sadziedētu caurumu, kas palicis pēc traheostomijas?
Jā, HemaGel būtu jābūt iedarbīgam pat šādos gadījumos.

Vai HemaGel var izmantot uz iekaisušas brūces, kas vienlaikus tiek ārstēta ar antibiotikām?
Šādos gadījumos noteikti var lietot HemaGel. Tomēr ir nepieciešams arī turpināt antibiotiku ārstēšanas kursu, jo HemaGel paātrina dzīšanu un rētaudu veidošanos, bet tam nepiemīt antibakteriāla efekta.

Man pēc dzemdībām tika sašūta starpene un perianālā plaisa. Man ir vēl viena rēta starp tūpli un maksti. Vai es varu izmantot HemaGel brūču dzīšanai pat šajā zonā?
Jūs varat sākt ārstēšanu nekavējoties. HemaGel ir piemērots arī jūsu aprakstīto traumu ārstēšanai. Šo gēlu droši var lietot dzimumorgānu zonā.

Vai var lietot HemaGel uz rētām acs plakstiņa rajonā, lai tās būtu mazāk pamanāmas?
Droši var lietot šo līdzekli uz plakstiņiem. Pietiek uzklāt plānu gēla kārtiņu.

Vai drīkst uzklāt HemaGel uz ķirurģiskas brūces mazam bērnam?
Jā, protams. HemaGel piemīt dabisks dziedējošais efekts, tas neiesūcas organismā un darbojas tikai uz brūces virsmas. Tādēļ tam nepiemīt nekādas blaknes.

Vai ir jānoslauka vecā gēla kārtiņa, pirms uzklāt jaunu HemaGel kārtiņu?
Mēs iesakām nomazgāt šo kārtiņu, ja HemaGel ir bijis uzklāts ilgāk, kā pirms desmit stundām, un tad uzklāt jaunu HemaGel kārtiņu.

Vai ir iespējams, pilnībā likvidēt rētas, izmantojot HemaGel?
Šādos gadījumos HemaGel efektu nevar pārvērtēt pārāk optimistiski. Rēta noteikti kļūs mazāk uzkrītoša, bet mēs diemžēl nevaram apsolīt nekādus brīnumus.

Apdegumi

Apdegumi ir ļoti nopietni ievainojumi. Īpaši plašus apdegumus raksturo ļoti sāpīga, ilgstoša un sarežģīta ārstēšana; ir ļoti augsta mirstība un bieži rodas paliekošas sekas. Apdegumus var izraisīt uguns, elektrība, ķīmiskas vielas, verdoši šķidrumi vai UV starojums.

Hemagel ir piemērots medicīnisks produkts apdegumu izraisītu brūču ātrai ārstēšanai - pirmās pakāpes apdegumiem. Tas paātrina dzīšanas procesu, novērš brūču izžūšanu un novērš rētu veidošanos. Zemākas pakāpes apdegumu gadījumā tā lietošana var pilnībā izlīdzināt rētu.

Vai HemaGel var palīdzēt, ārstējot vecas, nelielas rētas, kas radušās pēc apdegumiem?
HemaGel vislabāk ārstē gan svaigas, gan vecas brūces. Diemžēl, tas nepalīdz vecu un sadzijušu rētu gadījumā.

  Kā HemaGel tiek uzklāts?
 • Vispirms notīriet brūci no mehāniskiem netīrumiem, piemēram, putekļu daļiņām un iepriekš izmantotu ārstniecisko materiālu paliekām, kas vēlāk var kairināt un bojāt brūci.
 • Uzklājiet plānu gēla kārtu (apmēram 1 mm) visai brūces pamatnes zonai, nedaudz uzklājot veselajai ādas daļai.
 • pieķersies brūces pamatnei un pakāpeniski uzsūks izdalījumus un citus šķidrumus, kas izplūst no brūces.
 • Pārklājiet brūci ar neabsorbējošu materiālu (piemēram, aptiekā iegādājamu ietaukotu marli) un nofiksējiet brūci ar pārsēju vai marli un pašlīpošu plāksteri. Pēc gēla uzklāšanas nosedziet nelielās brūces ar polsterētu, pašlīpošu plāksteri.
 • Gēla iedarbība izpaužas piebriestot. Unikālā gēla tehnoloģija novērš pielipšanu pie brūces, tādējādi nodrošinot vieglu un nesāpīgu noņemšanu, vienkārši noslaukot vai noskalojot.
 • Mainiet pārsējus pēc nepieciešamības ik pēc 12 – 48 stundām atkarībā no brūces stāvokļa vai izsūkšanās cauri sekundārajam brūces pārsējam, vai pēc ārstējošā ārsta norādēm.

Biežāk uzdotie jautājumi

HemaGel var lietot virspusēju ādas traumu, piemēram, nobrāzumu, apdegumu, griezumu un nelielu ievainojumu, ārstēšanai. Pareiza HemaGel uzklāšana vai pārsēja maiņas biežums var atšķirties. Atkarībā no brūces veida sīkāka informācija atrodama tālāk:

Klīniskie pētījumi

HemaGel® ir pētījumos uz ādas bojājumiem parādījis, ka tas būtiski paātrina dzīšanas procesu.

Klīnisko pārbaužu un pētījumu rezultāti ir apstiprinājuši, ka HemaGel® ir ļoti efektīvs hidrofīls gēls, kas piemērots visdažādākajām ādas brūcēm - sākot ar nobrāzumiem, iegriezumiem un ķirurģiskām brūcēm līdz apdegumiem.

Klīniskie pētījumi ir parādījuši, ka HemaGel®:
 • Efektīvi dziedē brūcas, būtiski paātrina dzīšanas procesu.
 • Pateicoties unikālajai tehnoloģijai gels nepielīp brūces pamatnei un un var tikt nesāpīgi noņemts.
 • Tas veido optimālu pH līmeni brūcē tādējādi palīdzot dzīšanas procesam.
 • Tas nodrošina brucei mitrumu un novērš brūču izžūšanu.
 • Tas aizver brūci, novērš rētu veidošanos, samazina izmēru un uzlabo rētas izskatu.
 • Tas būtiski samazina ar bŗuci saistītās sāpes.
 • Tas aizsargā brūci no ārējās vides un tālākām infekcijām.
 • Gēla makromolekulām ir savstarpēji savienotas tīklā, tas neļauj gēla daļiņām atrauties, nonākt brūcē un izraisīt iekaisumu.
 • Tas neikļūst organismā. Pēc konsultēšanās ar ārstu to var lietot arī grūtnieces, sievietes, kas baro ar krūti, un bērni.

Sadaļa – ceļš uz patenta saņemšanu

Darbs un pētījumi, kuru rezultātā tika izstrādāts medicīniskais produkts, ko šodien piedāvā ar komercnosaukumu HemaGel, sākās 20. gadsimta deviņdesmito gadu pirmajā pusē. Pētījums, kas tika uzsākts toreiz, nebūtu bijis iespējams bez iepriekšējiem Čehijas Zinātņu akadēmijas Makromolekulārās ķīmijas institūta gūtajiem rezultātiem. HemaGel par savu eksistenci savā ziņā pateicas hidrofīlo polimēru atklāšanai un attīstībai, kuru pamatā ir poli(2-hidroksietilmetakrilāts). Profesora Višterla un viņa komandas atklājums, kas pagājušā gadsimta 60. gados ļāva laist tirgū mīkstās kontaktlēcas, tādējādi ir HemaGel pamats.

Pētnieku komanda piedzīvoja nozīmīgu izrāvienu deviņdesmito gadu vidū, kad bija iespējams īstenot inženiera Jiri Labski ideju par stēriski ekranētu amīnu, tā saukto “brīvo radikāļu savācēju”, integrēšanu noteiktos polimēros, kurus cilvēka organisms labi panes. Brīvie radikāļi, kas veidojas milzīgos daudzumos katru reizi, kad tiek bojāti audi, reaģē ar šiem amīniem (vai drīzāk ar to oksidējošajiem atvasinājumiem). Rezultātā iegūtā reakcija neitralizē šos brīvos radikāļus un tādējādi novērš to citādi agresīvo iedarbību uz organismu.

Izmantotajai polimēra matricai ir vairākas priekšrocības. Tā sastāv no lielām makromolekulām, kas ir savstarpēji savienotas, veidojot tīklu. Tas novērš šo molekulu iekļūšanu ķermenī caur ādu un tādējādi tās paliek uz brūces virsmas. Tas ļauj turpināt vielas darbību.

1997. gadā projektam tika piešķirts Čehijas patents. Tomēr ceļš uz brīvi pieejamu medicīnas ierīci vēl nebija noslēdzies. Laboratorijā iegūto rezultātu pārveidošana operatīvā formā, kas nodrošina liela apjoma ražošanu, bija ļoti sarežģīta. Komandai bija jāatrisina daudzi jautājumi, kas saistīti ar tās sastāva optimizāciju. Jautājumi un šķēršļi noteica, ka ir jāatrod līdzsvars starp produkta efektivitāti un cenu, lai varētu sākt rūpniecisko ražošanu.

Čehijas Zinātņu akadēmijas Makromolekulārās ķīmijas institūtam pieder patents, un viņam ir līgumsaistības nodrošināt VH Pharma medicīniskās ierīces (komerciāli pazīstama kā HemaGel) ražošanas tiesības. TEAM 4 YOU pieder ekskluzīvas komerciālās un izplatīšanas tiesības. Ar hidrofīlā gēla HemaGel laišanu tirgū pētniecības projekts nav beidzies. Pētniecība un attīstība turpinās. Inženiera Zdeňka Sedlakova, CSc., darba komanda tagad pēta iespējas vēl vairāk palielināt efektivitāti un pārbauda arī alternatīvas pielietošanas formas.
Patenta radītāji
Inženieris Jiří Labský, CSc. (* 1936)
ir vairāk nekā 100 publikāciju starptautiskos žurnālos un 55 patentu autors. 2002. gadā viņš kopā ar Karelu Smetana MD, Dr.Sc. saņēma prestižo Čehijas Prāta balvu. Viņa teorija par stēriski ekranētu amīnu, tā saukto “brīvo radikāļu savācēju” integrēšanu noteiktos polimēros, kurus cilvēka organisms labi panes, bija būtiska HemaGel attīstībai. Viņš arī atklāja iespējamos šīs teorijas īstenošanas veidus.

Inženieris Jiří Vacík, CSc. (* 1938)
20. gadsimta deviņdesmitajos gados bija Čehijas Zinātņu akadēmijas Makromolekulārās ķīmijas institūta Hidrogelu medicīnas un tehniskās prakses nodaļas vadītājs un vadīja komandu, kas strādāja pie HemaGel izstrādes. Vairāk nekā 40 gadu zinātniskās darbības laikā Institūtā viņš publicēja 58 ekspertu rakstus un ir 47 patentu pieteikumu autors.

Pavel Hošek MD (* 1948)
strādāja par terapeits. Pētījumu laikā viņš galvenokārt bija iesaistīts gēla praktiskajā testēšanā.

HemaGel® PROCTO supozitoriji

HemaGel® PROCTO supozitoriji ir paredzēti, lai veicinātu akūtu un hronisku rektālās gļotādas brūču dzīšanu pacientiem ar plīsumiem un hemoroīdiem, tai skaitā pacientiem pēc Barrona ligatūras ārstēšanas. Tāpat paredzēts, lai pacientiem samazinātu hemoroīdu izraisītu asiņošanu un novērstu diskomfortu, īpaši dedzināšanu un niezi taisnajā zarnā.

HemaGel® PROCTO ir IIa klases medicīnas produkts. HemaGel® PROCTO sniedz unikālu risinājumu, lai paātrinātu akūtu un hronisku brūču un anālā kanāla ādas bojājumu sadzīšanu.

HemaGel® PROCTO supozitoriji tiek izmantoti kā papildu ārstēšana hemoroīdiem un citām taisnās zarnas slimībām, piemēram, sāpīgām ādas plaisām (anālās plaisas) un plīsumiem anālajā ādā un gļotādā (anālās čūlas). HemaGel® PROCTO samazina sāpes, ko izraisa anālie plīsumi, samazina asiņošanu defekācijas laikā un paātrina dzīšanu.

KĀ RĪKOTIES, LIETOJOT SUPOZITORIJU:

 • Supozitoriji jāievada rektāli ar apaļo galu pa priekšu, ja iespējams, pēc zarnu iztukšošanas un pēc anālās zonas notīrīšanas.
 • Atdaliet vienu supozitoriju no blistera sloksnes gar perforēto malu, pēc tam atplēsiet iepakojumu, viegli pavelkot to vaļā, un izņemiet supozitoriju.
 • Ievietojiet supozitoriju dziļi taisnajā zarnā ar apaļo galu pa priekšu; to vislabāk var izdarīt, nedaudz saliecoties uz priekšu.
 • Ja nav norādīts citādāk, HemaGel® PROCTO supozitorijus lieto reizi dienā, vislabāk pirms gulētiešanas.

Pateicoties tā makromolekulārajai struktūrai, HemaGel® PROCTO neiekļūst organismā. Pirms zāļu lietošanas bērniem, grūtniecēm un sievietēm, kas baro bērnu ar krūti, jākonsultējas ar ārstu.

Taisnās zarnas slimību gadījumā nepieciešama īpaša higiēna un regulāra zarnu iztukšošana. Tāpēc dzeriet atbilstošu šķidruma daudzumu, nelietojiet uzturā asus ēdienus un palieliniet šķiedrvielu daudzumu.

Contact